Akademie Práva

← zpět

Společenství vlastníků a nový stavební zákon

Co se mění pro společenství vlastníků (SVJ) s účinností nového stavebního zákona? A co pro bytová družstva, obce a jiné pronajímatele?

To vše probereme s hostem Ing. Mgr. Karlem Horejšem, zkušeným expertem na stavební zákon.

Věnovat se budeme i dalším tématům ze stavebně právní praxe jako například:

 • postavení SVJ a jeho členů v územním řízení (vliv na sousední stavby a jejich úpravy)
 • provádění stavebních úprav a větších oprav společenstvím vlastníků (zateplování, rozšiřování lodžií, nové výtahy apod.)
 • provádění stavebních úprav v domech se SVJ vlastníky jednotek (otvory v nosných konstrukcích, zabírání částí chodeb, satelitní antény, klimatizační jednotky, pergoly na terasách) včetně souhlasu SVJ a jeho podoby; smlouvy o výstavbě
 • rekolaudace bytů a nebytových prostor a společných částí
 • možnosti a případný postih pro užívání bytu a nebytového prostoru v rozporu s kolaudací
 • pasporty bytu a domu dosud a v nové úpravě
 • odstraňování nepovolených stavebních úprav a prvků v domech a na domech
 • význam RIÚAN a stavebních úřadů při zpracování prohlášení vlastníka
 • totožnost staveb a pozemků při zpracování prohlášení vlastníka
 • technické revize zařízení v bytech

Webinář rekapituluje dosavadní praxi a přináší a rozebírá důležité novinky!

 Akce je určena zejména profesionálům v oboru, správcům bytového fondu, obcím, právníkům, ale také aktivnějším členům orgánů společenství vlastníků (SVJ) i samotným členům SVJ.

Výklad vychází z praxe lektora jako mnohaletého vedoucího stavebního úřadu (Praha 9).

Lektoři:

Ing. Mgr. Karel Horejš, na stavebním úřadě působil od roku 2007 do roku 2023 (většinu doby jako vedoucí), lektorská činnost pro Společnost pro stavební právo, konzultant na úseku územního plánování a stavebního řádu.

JUDr. Marek Novotný, advokát, partner advokátní kanceláře Prof. Oto Novotný a partneři, lektor, odborný publicista (aktuálně se připravuje nové vydání publikace Bytové spoluvlastnictví a bytová družstva).

Webinář uvádíme ve spolupráci s Českou společností pro rozvoj bydlení, z. s. a advokátní kanceláří Prof. Oto Novotný a partneři

Během webináře nám můžete posílat dotazy, na které vám v jeho závěru odpovíme.

Kdy:  Středa 29. května 2024 od 13.30 do 16.00 hodin.
Kde: Přímo ve vašem notebooku, PC, tabletu či mobilu ať jste kdekoli.

Cena: 2100 Kč

Kde a jak bude webinář probíhat:

Ke sledování budete potřebovat pouze notebook nebo PC s reproduktorem či sluchátky a připojení na internet. Není potřeba stahovat ani instalovat žádnou aplikaci, vše probíhá ve vašem internetovém prohlížeči. Vyzkoušet si to můžete ihned po uhrazení vložného, kdy vám přijde odkaz na stránku vysílání, abyste mohli v případě potřeby požádat o technickou podporu na akademieprava@dobreinfo.cz

Před webinářem můžete posílat písemné dotazy k tématu na email info@akademieprava.cz. Během webináře se pak můžete ptát účinkujících prostřednictvím formuláře pod videem. Všichni zúčastnění dostanou odkaz, kde mohou sledovat videozáznam ještě další měsíc po jeho odvysílání. Stahování, kopírování a šíření videozáznamu není povoleno.

Webinář probíhá ve spolupráci s Českou společností pro rozvoj bydlení, z. s.

Registrace je ukončena

Jak probíhá registrace?

 • Vyplňte a odešlete objednávkový formulář. Po odeslání formuláře budete přesměrováni na stránku s údaji pro uhrazení objednávky. Objednávku vám zároveň odešleme na vámi zadaný e-mail.
 •  Vstup na webinář je vázán na e-mailovou adresu vyplněnou ve formuláři. Jeden vyplněný formulář = jeden účastník webináře. Pokud přihlašujete více účastníků, objednejte prosím přístup pro každého zvlášť.
 • Objednávku uhradíte přes aplikaci vaší banky pomocí QR kódu nebo standardním převodem z vašeho účtu. Pokud provádíte úhradu ručně, opište prosím pečlivě částku a variabilní symbol aby mohla být vaše platba správně spárována.
 • Po připsání platby na náš účet vám přijde e-mail s odkazem na stránku pro sledování webináře a daňový doklad k vaší platbě.
 • Důležité! Nenechávejte prosím platbu na poslední chvíli. Raději počítejte s převodem dva pracovní dny.
 • Důležité! Pokud máte k dispozici kód pro slevu, napište ho do kolonky slevový kupón a klikněte na tlačítko použít aby se sleva odečetla ještě před odesláním formuláře! Slevu lze uplatnit pouze jednou na jeden e-mail.
 • Sledujte prosím i schránku nevyžádaná pošta kam e-maily občas zabloudí!
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Loading...