Akademie Práva

← zpět

Rozšiřování lodžií a osazování balkonů v SVJ a BD z pohledu legislativy, vztahů mezi vlastníky i technického řešení

Víte, že si můžete v domě rozšířit lodžie nebo balkony? A to až na úroveň prostorné “zimní zahrady“ u každého bytu? A víte, co je k tomu třeba? Nevadí – na našem webináři se to dozvíte!

To vše probereme s hostem Markem Hiršem, zkušeným expertem na tyto druhy staveb a Radkem Šmídemvedoucí bytové správy Stavebního bytového družstva POKROK, které spravuje stovky SVJ a BD a má zkušenosti i s těmito úpravami. 

 Věnovat se budeme zejména těmto tématům:

 1. Typy stávajících lodžií a balkonů, možnosti pro domy bez nich
 2. Typy konstrukcí rozšiřování
 3. Možnosti rozsahu rozšíření („trochu“ nebo „hodně“?)
 4. Finanční stránka, možnosti a specifika úvěrů
 5. Stavebně právní otázky (povolení stavebního záměru, nároky vlastníků sousedních bytů atp.)
 6. Námitky disproporce investice mezi členy společenství a BD (s lodžií a bez lodžie)
 7. Schvalování záměru rozšíření na shromáždění či na schůzi
 8. Změna prohlášení vlastníka
 9. Schvalování záměru rozšíření per rollam
 10. Snahy o revizi SVJ nebo BD schválených záměrů (žaloby proti jejich rozhodnutí)

Webinář rekapituluje dosavadní praxi a přináší a rozebírá některé novinky!

členům orgánů společenství vlastníků (SVJ) i samotným členům SVJ a BD a také profesionálům v oboru, správcům bytového fondu, obcím a právníkům.

Během webináře nám můžete posílat dotazy, na které vám v jeho závěru odpovíme. Pokud vám nevyhovuje datum nebo čas webináře, můžete se registrovat a webinář sledovat na stejném odkazu ještě 30 dnů od živého vysílání. Dotazy nám můžete poslat i předem na adresu akademieprava@radceonline.cz

Lektor:

JUDr. Marek Novotný, advokát, partner advokátní kanceláře Prof. Oto Novotný a partneři, lektor, odborný publicista (aktuálně se připravuje nové vydání publikace Bytové spoluvlastnictví a bytová družstva).

Hosté:

Marek Hirš, jednatel společnosti 7points s. r. o., společnosti, která se dlouhodobě zaměřuje na prodlužování a přístavby lodžií a balkonů. Je propagátorem tohoto způsobu úprav a spolupracoval už na zhodnocení více než 10.000 bytových jednotek tímto způsobem.

Radek Šmíd, vedoucí bytové správy Stavebního bytového družstva POKROK, které spravuje stovky SVJ a BD a má zkušenosti i s těmito úpravami.

Webinář uvádíme ve spolupráci s Českou společností pro rozvoj bydlení, z. s. a advokátní kanceláří Prof. Oto Novotný a partneři.

Kdy: Ve středu 26. června od 16.30 hodin do 18.30 hodin dle dotazů účastníků webináře
Kde: Přímo ve vašem notebooku, PC, tabletu či mobilu ať jste kdekoli

Cena: 2100 Kč

Kde a jak bude webinář probíhat:

Ke sledování budete potřebovat pouze notebook nebo PC s reproduktorem či sluchátky a připojení na internet. Není potřeba stahovat ani instalovat žádnou aplikaci, vše probíhá ve vašem internetovém prohlížeči. Vyzkoušet si to můžete ihned po uhrazení vložného, kdy vám přijde odkaz na stránku vysílání, abyste mohli v případě potřeby požádat o technickou podporu na akademieprava@dobreinfo.cz

Před webinářem můžete posílat písemné dotazy k tématu na email info@akademieprava.cz. Během webináře se pak můžete ptát účinkujících prostřednictvím formuláře pod videem. Všichni zúčastnění dostanou odkaz, kde mohou sledovat videozáznam ještě další měsíc po jeho odvysílání. Stahování, kopírování a šíření videozáznamu není povoleno.

Webinář probíhá ve spolupráci s Českou společností pro rozvoj bydlení, z. s.

Registrace krok za krokem

 • Důležité! Pokud máte k dispozici kód pro slevu, napište ho do kolonky slevový kupón a klikněte na tlačítko použít aby se sleva odečetla ještě před vyplňováním a odesláním formuláře! Slevu lze uplatnit pouze pro jeden e-mail jen jednou.
 • Vyplňte a odešlete objednávkový formulář. Po odeslání formuláře budete přesměrováni na stránku s údaji pro uhrazení objednávky. Objednávku vám zároveň odešleme na vámi zadaný e-mail.
 •  Vstup na webinář je vázán na e-mailovou adresu vyplněnou ve formuláři. Jeden vyplněný formulář = jeden účastník webináře. Pokud přihlašujete více účastníků, objednejte prosím přístup pro každého zvlášť.
 • Objednávku uhradíte přes aplikaci vaší banky pomocí QR kódu nebo standardním převodem z vašeho účtu. Pokud provádíte úhradu ručně, opište prosím pečlivě částku a variabilní symbol aby mohla být vaše platba správně spárována.
 • Po připsání platby na náš účet vám přijde e-mail s odkazem na stránku pro sledování webináře a daňový doklad k vaší platbě.
 • Důležité! Nenechávejte prosím platbu na poslední chvíli. Raději počítejte s převodem dva pracovní dny.
 • Sledujte prosím i schránku nevyžádaná pošta kam e-maily občas zabloudí!
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Loading...